Köznevelési megállapodás a metodista egyházzal

2016. május 04., címkék: csernák istván, khaled a lászló, bogárdi szabó istván, metodista egyház, pedagógiai intézet (rpi)

Pedagógiai-szakmai szolgáltatások ellátásáról szóló megállapodást kötött a Magyarországi Református Egyház (MRE) és a Magyarországi Metodista Egyház (MME). A szerződés értelmében ezentúl a metodista egyház fenntartásában működő Forrai Művészeti Szakközépiskola és Gimnázium számára is a Református Pedagógiai Intézet (RPI) nyújtja a szakmai-pedagógiai szolgáltatásokat. Az erről szóló dokumentumot május 4-én írták alá egyházunk zsinati székházában Budapesten.

Úton Krisztus megtöretett testével

2013. január 18., címkék: khaled a lászló, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, áhitat, metodista egyház, áhítat

„A kapun kívül" élők, a megvetettek meghívása Jézushoz (Zsid 13,12-16) – Khaled A. László metodista lelkész írása az ökumenikus imahét második napjára.

2012. június 13., címkék: london, metodista egyház, olimpia

A brit Metodista Egyház arra biztatja híveit, hogy az Olimpiára és a Paralimpiára készülve együtt számlálják a napokat a játékok kezdetéig.